НОВИНИ

On-line лекція на тему: «Управління підприємництвом».

15.02.2022 року о 13.00
Платформа ZOOM.
Meeting ID: 715 3158 933
Пароль 368596
Спiкер: Ядуха С.Й.

Доцент кафедри економіки підприємства і підприємництва Хмельницького національного університету Желіховська М.В. запросила співвласника логістичної компанії з міжнародних перевезень ТОВ «Гілея» Ядуху Сергія Йосиповича, завідуючого кафедри економіки підприємства і підприємництва, доктора економічних наук, професора Лук’янову В.В. та студентів магістрів спеціальностей «Економіка» і «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», освітніх програм «Економіка підприємства» та «Підприємництво».

Сьогодні змінюється сама сутність підприємництва. Аллокативне підприємництво, яке шляхом оптимального розміщення обмежених ресурсів досягало статичної ефективності, сьогодні уступає місце креативному підприємництву, яке вирішує завдання досягнення динамічної ефективності за рахунок постійного пошуку та створення нових комбінацій ресурсів. Підприємницьке управління стає ключовим механізмом забезпечення здатності підприємства до безперервної модернізації, а значить, забезпечує довгострокову конкурентоздатність підприємства.

Спікер Ядуха С.Й. зауважив, що в сьогоднішніх умовах конкурентні переваги не можуть розглядатися як постійні, довгострокова конкурентоздатність в змінному середовищі – це серія тимчасових переваг, які основані на інноваціях. Механізм внутрішнього підприємництва в цих умовах виступає, по-перше, способом створення конкурентних переваг на основі унікальних організаційних ресурсів; по-друге, способом реалізації можливостей підприємства в умовах обмеженості ресурсів.

Студенти кафедри економіки підприємства і підприємництва активно приймали участь у гостівій лекції, які ставили питання такого порядку:

- як виживати у підприємницькому середовищі у мінливому середовищі?

- як налагодити підприємницькі контакти із фірмами Європи, у зв’язку із сучасним політичним становищем України?

- як управляти фірмою із наявною вільною конкуренцією на ринку?

- як впливає COVID-19 та проведення операції об’єднаних сил у східній частині України на роботу і управління підприємництвом?

Дана зустріч є досить важливою, адже студенти пізнають справжнє підприємництво та його реалії від створення до сьогодення.